česky česky        english english        deutsch deutsch        italiano italiano        français français        по-русски по-русски        español español
Psalterium s.r.o.
HOME   |   O NÁS   |   GALERIE MICHALSKÁ   |   TURISTICKÉ SLUŽBY   |   KONTAKTY
 Služby:
Ubytování
Restaurace
Dopravní služby
Letenky
Okružní jízdy Prahou
Výlety
Plavby lodí
Segway
Vstupenky na kulturní představení
Lázně, wellnes
Koncerty na objednávku
Kvalitní a české dárkové předměty
Historické a ručně malované sklo
Prodej devocionálií
Výrobky chráněné dílny
Již ve starověku byly známy pozitivní účinky přírodních léčivých zdrojů. Rozmach moderního lázeňsví nastal v 18. století, kdy se lázeňská města stala centry kulturního a společenského života, kam se sjížděli příslušníci společenské smetánky, aristokraté a významné osobnosti politického a kulturního světa. Konaly se zde plesy, koncerty, divadelní představení, vedla se obchodní i politická jednání. Jet do lázní bylo nutností i znakem společenské prestiže. V České republice k takovým místům patřily především západočeské lázně – Františkovy Lázně, Mariánské Lázně a Karlovy Vary, kam na poč. 18. století přicestoval i car Petr Veliký a přispěl tak k jejich rozvoji.

V období 18. – 20. století však vzniklo více lázeňských měst, takže Česká repblika dodnes patří k lázeňským velmocím a lázně najdete vpodstatě v každém regionu. Kromě tradičních léčebných procedur nabízejí rekreační a wellness pobyty, víkendové relaxační pobyty, antistresové pobyty pro manažery či beauty víkendy pro ženy, a to vč. sportovního i kulturního vyžití.