česky česky        english english        deutsch deutsch        italiano italiano        français français        по-русски по-русски        español español
Psalterium s.r.o.
HOME   |   O NÁS   |   GALERIE MICHALSKÁ   |   TURISTICKÉ SLUŽBY   |   KONTAKTY
 Koncerty na objednávku:
Koncerty
Historie koncertních cyklů
Mezi stěžejní činnosti společnosti Psalterium patří pořádání koncertů. Během uplynulých deseti let jsme uspořádali stovky koncertů, ať už se jednalo o produkci veřejných večerních koncertů (varhanních recitálů, koncertů s obsazením několika interpretů i velkých sborových nebo orchestrálních koncertů), poledních varhanních recitálů nebo o pořádání soukromých koncertů na zakázku cestovních kanceláří, firem či jednotlivců.

Pořádali jsme koncerty v kostele Panny Marie pod řetězem, v jednom z nejstarších pražských kostelů, který patří Suverénnímu řádu Maltézských rytířů, ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí jsem zajišťovali charitativní koncert pro Fond ohrožených dětí ve Velkém sále Černínského paláce, zorganizovali jsme koncerty pro Ministerstvo pro místní rozvoj, Ambasádu Rumunské republiky či benefiční koncert Neinvestičního fondu podoby Žilina a Slovenského inštitútu Praha s názvem V Slovenskom betleheme, který se uskutečnil pod záštitou evropského komisaře Jána Figeľa a paní Taťány Fischerové.

Dramaturgii i výběru interpretů námi pořádaných koncertů věnujeme vždy mimořádnou pozornost. Usilujeme o to, aby splňovaly kulturní a uměleckou úroveň, zároveň ale zohledňujeme, pro koho je koncert pořádán. Pro uzavřenou společnost mohou být nároky jistě vyšší, pro běžného turistu je těžko se orientovat v programu, na kterém se nevyskytují jména hudebních géniů. Přesto Psalterium uvádí při koncertech nejen atraktivní jména známých autorů i interpretů, ale snaží se přinést do pražského kulturního života i něco nového, uvést dosud málo hraná díla, méně známé, a přesto kvalitní autory, nezapomínáme ani na pravidelného českého posluchače a snažíme se o repertoárovou pestrost.

Spolupracujeme s celou řadou vynikajících českých či zahraničních umělců, varhaníků, pěveckých i instrumentálních sólistů, pěveckých sborů i orchestrů, takže naše pravidelné koncerty chrámové hudby pořádané v letní sezoně i koncerty spojené s adventním a vánočním časem, které se staly tradicí v zimním období, mají vždy vysokou uměleckou i společenskou úroveň. O jejich vynikající pověsti svědčí jejich vysoká oblíbenost mezi návštěvníky Prahy i stálými abonenty.

Máte-li zájem o pravidelné informování o našich novinkách a pořádaných koncertech, můžete se přihlásit k odběru novinek. Rádi se s Vámi na našich akcích setkáme.


21. mezinárodní festival duchovního umění Svatováclavské slavnosti
1.9. – 7.10.2012


Přeprodej vstupenek zahájen.
Program a ceny zde.