česky česky        english english        deutsch deutsch        italiano italiano        français français        по-русски по-русски        español español
Psalterium s.r.o.
HOME   |   O NÁS   |   GALERIE MICHALSKÁ   |   TURISTICKÉ SLUŽBY   |   KONTAKTY
 Služby:
Ubytování
Restaurace
Dopravní služby
Letenky
Okružní jízdy Prahou
Výlety
Plavby lodí
Segway
Vstupenky na kulturní představení
Lázně, wellnes
Koncerty na objednávku
Kvalitní a české dárkové předměty
Historické a ručně malované sklo
Prodej devocionálií
Výrobky chráněné dílny
Společnost Psalterium s.r.o. rozšířila své aktivity o provoz turistického informačního centra, které otevřela v roce 2012 v Domě U zlatého melounu v Michalské ulici v atraktivní části Prahy 1 – na Starém Městě.

Doslova pár kroků od Staroměstského náměstí najdete nádherné prostory historického domu, kde na Vás dýchne atmosféra Prahy barokní s renesančními i gotickými prvky.

Zde kromě turistických informací o zajímavostech Prahy a okolí či o České republice můžete získat i přehled o aktuálním kulturním dění, zakoupit si vstupenky na koncertní či divadelní představení, poradíme Vám, kam na výlet či za dobrým jídlem, kde můžete zakoupit kvalitní, skutečně české výrobky a zajistíme pro Vás kompletní turistické služby.

Zároveň je zde i malá prodejní galerie s prodejem devocionálií (ikony, sošky svatých, kříže, desátky a růžence různých velikostí atd.), pohledů, grafiky, historického a ručně malovaného skla a jiných dárkových předmětů.

turistické informační centrum - otevírací doba, kontakty


Přeprodej vstupenek zahájen.
Program a ceny zde.


Zvětšit mapu

Dům U Zlatého melounu, Michalská 12, Praha 1
Michalská ulice spojuje Uhelný trh s Malým náměstím a Melantrichovou ulicí, vstup do nich je ale průchody v přilehlých domech. Měří cca 250 m. Název nese podle kostela sv. Michala, který zde byl již ve 12. století, proto se jí nejprve říkalo „U sv. Michala“ a v 18. století “Melounová ulice” podle domu U Zlatého melounu. Původně zde ve středověku stály dva gotické domy, z nichž ten severní byl velkolepě přestavěn v pozdní gotice na městský palác a rozšířen jižním směrem. Jeho kamenné gotické štíty se dochovaly dodnes. Následovala renesanční přestavba v 16. století i s novými renesančními sklepy a s dostavěním částí s klenutými stájemi - konírnou, kde se nachází i naše GALERIE.

V 18. století hraběcí rodina Chotkova oba domy impozantně barokně přestavěla.

V 19. století zde např. sídlila taneční škola, ve které se Jan Neruda seznámil se svojí životní láskou Annou Holinovou. Dům byl také sídlem pražského obrozeneckého života.

Byla zde i půjčovna klavírů, přehrával zde Petr Iljič Čajkovskij, Sergej Rachmaninov, Anton Rubinstein, Hans von Bulow a jiní.